Od czego zacząć pozycjonowanie strony

Wyniki nie do końca organiczne

Mianem wyników organicznych określa się wyniki, które wraca wyszukiwarka po wpisaniu określonego zestawu słów. Teoretycznie są to wyniki naturalne i najbardziej trafne dla poszukiwanego hasła, w rzeczywistości zaś często są to wyniki, które osiągają firmy poprzez pozycjonowanie strony internetowej.

Zdaj się na profesjonalistów

Na wstępnie warto zauważyć, że SEO to zespół działań zakrojonych na szeroką skale, dlatego też duże firmy tworzą własne działy SEO, zaś małe outsourcingują te usługi u profesjonalnych agencji.

Co możesz zrobić sam

Choć pozycjonowanie samo w sobie to proces długotrwały i zajmujący sporo czasu, przygotowując własną stronę internetową można zadbać by była ona przyjazna dla robotów Google oraz sprzyjała pozycjonowaniu.

Aby to osiągnąć należy:

– zadbać o przyjazny interfejs – innymi słowy, strona powinna być łatwa w nawigacji dla użytkownika;

-zadbać o długie i unikatowe teksty ­ Google promuje strony posiadające rozbudowaną treść, zaś karze te, które kopiują teksty z innych;

-zadbać o uzupełnienie metadanych – metadane to tytułu poszczególnych podstron, które powinny zawierać od 50 do 70 znaków oraz opis strony, który powinien zgadzać się z profilem działalności firmy i nie być dłuższy niż 220 znaków.