Przykładowe kampanie Youtube

Ciekawe kampanie na YouTubie 2016 r.

W tym roku wśród najlepszych kampanii na YouTubie należy wymienić eksperymenty społeczne przeprowadzone przez znane marki oraz działającą niezwykle na emocje reklamę Allegro: „Czego szukasz w święta?”, która odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie.

Allegro – „Czego szukasz w święta?”

Starszy Pan, który niemal cały rok uczy się języka angielskiego, po to by w święta odwiedzić rodzinę w Anglii i porozmawiać ze swoimi anglojęzycznymi wnukami, to reklama, która podbiła serca internautów na całym świecie, a Allegro stworzyły wspaniały storytelling pokazujący, że każdy może korzystać z serwisu, że użytkownik znajdzie w nim to czego potrzebuje i zostanie mu ono dostarczone w wygodny sposób.

Dove – „Real Beauty Beats”

Dove to marka, która swój przekaz marketingowy opiera na założeniu, że każda kobieta jest piękna i nie musi być to modelka. W tym klimacie został przeprowadzony eksperyment, w którym panów podpięto do aparatu mierzącego bicie serce, następnie mężczyźni zobaczyli zdjęcia modelek i mieli opisać co jest w nich pięknego. Ostatnim zdjęciem było natomiast zdjęcie bliskiej im kobiety, żony, córki, matki, zadanie było to samo – odpowiedzieć co jest w niej pięknego. Mężczyznom na widok bliskim im kobiet znacznie wzrastało tętno, a odpowiedzi były prawdziwie wzruszające. Dove doskonale oddało ideę swojej marki poprzez ten eksperyment.