SEO

Daj się zobaczyć, czyli o promowaniu strony www

W dzisiejszych czasach jedną z podstawowych zasad jest prowadzenie działań marketingowych online. Jest to często skuteczny, a jednocześnie stosunkowo tani sposób, na pozyskanie uwagi odbiorców oraz poinformowanie ich o nowej marce czy nowym produkcie. Dlatego też żaden marketingowiec nie może lekceważyć potęgi jaką niesie ze sobą reklama online. Jest wiele różnorodnych form tego typu reklam, jednak jak pokazują badania jedną z najskuteczniejszych jest pozycjonowanie, czyli promowanie strony, tak by znalazła się ona w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania na określone frazy. Stronę można pozycjonować w różnych wyszukiwarkach, wszystko zależy od rodzaju produktu i rynku, o jakiem myśli producent czy sprzedawca, więcej na temat pozycjonowania w Google można przeczytać na stronie – pozycjonowanie Google.

Dlaczego tak ważne jest osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce? Odpowiedzi na to udzielają statystyki i badania opinii. Według danych:

Użytkownicy internetu uważają, że strona jest godna zaufania jeśli znajduje się w TOP10.

Internauci nie zdają sobie sprawy, lub zdają sobie w niewielkim stopniu sprawę z tego, że wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania to efekt sztucznych zabiegów.

Użytkownicy internetu postrzegają firmę jako rzetelną i posiadającą ugruntowaną pozycję, jeśli jej strona znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jest, więc także pozycjonowanie elementem budowania wizerunku firmy.

Internauci poszukując określonych produktów czy usług przeglądają najczęściej jedynie wyniki z pierwszej kary wyników wyszukiwania, dlatego chcąc sprzedać towary, warto być na szczycie.

Dzięki pozycjonowaniu na stronę trafia klient, który jest zainteresowany konkretnym produktem oferowanym przez firmę to znacznie zwiększa szansę, że dokona on zakupu.

Internet to ogromny rynek bez ograniczeń lokalizacyjnych dlatego też pozycjonując stronę firma nie musi wydawać dużych sum na reklamę w mediach ogólnopolskich, dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu dany produkt znajdzie zarówno Polak mieszkający w Raszynie, jak i Polak z Londynu. Możliwe jest pozycjonowanie strony również na rynki zagraniczne, w innych językach – o tym także można przeczytać w przywoływanym powyżej artykule.

Jest wiele powodów dla, których warto zadbać, aby strona była widoczna w pierwszej odsłonie wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie to sposób na pozyskanie klientów zainteresowanych danym produktem przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowy marketingowiec czy właściciel firmy zyskują medium, które pozwala dotrzeć do ogromnej liczby odbiorców.